Ayda 10 kilo verdiren besin kasları dipçik gibi yapıyor! Enerjiyi artırıp kaloriyi azaltıyor

Ayda 10 kilo verdiren besin kasları dipçik gibi yapıyor! Enerjiyi artırıp kaloriyi azaltıyor

Zayıflamak isteyenler sağlıklı yaşam rutinine uymalıdır. Kalori hesabı yapmak ve porsiyon usulü beslenmek kilo vermeyi sağlıyor. Aynı zamanda lifli beslenmek enerji sağlarken zayıflatıyor. İşte ayda 10 kilo verdiren zayıflama rutini…

Kas zayıflığı kilo vermeyi zorlaştırır. Bu nedenle kardiyo sporlar kemikleri güçlendirir. Peki protein destekli beslenmek ve egzersiz yapmak zayıflatır mı? İşte detaylar…

Ayda 10 kilo vermenin sırrını sizler için derledik.

1 AYDA 10 KİLO VEREBİLMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

KALORİ HESABI YAPIN

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız kalori hesabı yapın. Günlük almanız gereken kalori miktarının dışına çıkmayın. Kilo vermek için ya kalori alımınızı azaltarak ya da günlük fiziksel aktivitenizi artırarak tükettiğinizden daha fazla kalori kullanmanız gerekir.

BOL LİFLİ GIDALAR TÜKETİN

Lif, vücudunuzda sindirilmeden dolaşan, kan şekerini dengelemeye yardımcı olan, mide boşalmasını yavaşlatan ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayan bir besindir.

BOL HAREKET VE AZ YEMEK

Zayıflamak için aldığınız kalorilerin, yaktığınız kalorilerden az olması gerekir. Bol hareket, az yemek. Bu herkes için geçerlidir.

ZAYIF KASLAR KİLO VERMEYİ ZORLAŞTIRIR

Hareketsiz bir yaşam yaşıyorsanız, yaşınız ilerledikçe kaslarınız zayıflar. Kaslar bol miktarda enerji harcar. Kaslarınız zayıfsa kilo vermeniz zorlaşır.

KARDİYO YAPIN

Kardiyo olarak da bilinen aerobik egzersiz, daha fazla kalori yakmak ve kalbinizi ve akciğerlerinizi güçlendirmek için kalp atış hızınızı artıran bir tür fiziksel aktivitedir. Rutininize kardiyo eklemek , kilo kaybını hızlı bir şekilde artırmanın en etkili yollarından biridir.

HER GÜN 1 FİNCAN KAHVE

Kısa vadede kafein metabolizma hızını artırır ve yağ yakımını hızlandırır. Günde 1 bardak kahve iştahınızı körelterek diyetinize destek olur. Bununla birlikte daha çok kahve içmek, vücudunuzu bu etkilerine karşı toleranslı hale getirebilir.

DÜZENLİ EGZERSİZ ŞART

Sağlıklı kilo verebilmek için beslenme düzeninin yanı sıra düzenli egzersiz yapmaya da özen göstermeniz önerilir. Her yapacağınız egzersiz sayesinde gün içerisinde aldığınız kalorileri daha kolay harcayabilirsiniz. Ayrıca egzersiz yapmak kaslarınızı çalıştırarak vücudunuzun da sıkılaşmasına yardımcı olur. Egzersiz yapamaya vakit bulamıyorsanız her gün yapacağınız 45 dakikalık yürüyüşle ile de vücudunuzu çalıştırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes