Zeynep Demirel sosyal medyada ateş püskürdü!

7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük deprem sonrası tüm Türkiye'de yardım seferberliği başladı. Depremden etkilenen bölgelere yardım göndermek için herkes seferber oldu. Ünlü isimler ilgili kurumlara para yardımı yapmalarının yanı sıra bu merkezlerde canla başla çalıştı. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'in eşi Zeynep Sever Demirel de yaşanan afetin ardından yardım çığlıklarıyla hafızalarımıza kazındı. Gözyaşlarına boğulan Zeynep Demirel sosyal medya hesabından duygularını ifade etmeye çalışırken ateş püskürdü. İşte detaylar...

7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük deprem sonrası tüm Türkiye’de yardım seferberliği başladı. Depremden etkilenen bölgelere yardım göndermek için herkes seferber oldu. Ünlü isimler ilgili kurumlara para yardımı yapmalarının yanı sıra bu merkezlerde canla başla çalıştı. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel de yaşanan afetin ardından yardım çığlıklarıyla hafızalarımıza kazındı. Gözyaşlarına boğulan Zeynep Demirel sosyal medya hesabından duygularını ifade etmeye çalışırken ateş püskürdü. İşte detaylar…

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen, 10 ilimizde yıkıma neden olan depremin ilk saatlerinde Instagram hesabından yayınladığı video ile gözyaşları içinde yardım isteyen Zeynep Demirel, duygularını ilk kez sosyal medyada yazdı.

‘CANIMIZI KURTARDIK, SEVİNEMEDİM’

‘Nasılsın’ diyorlar, ‘kötüyüm’ diyemiyorum, utanıyorum. ‘İyiyim’ diyemiyorum, utanıyorum. ‘Yaşıyorum’ diyorum, yaşıyoruz ona bile hâlâ inanamıyorum. Biz ne yaşadık nasıl sağ kaldık, kabus gibi bile değil. Bu tanımlanacak gibi değil. Canımızı kurtarıp çıktık, sevinemedim ya ona bile utandım! Arkadaşlarımız dostlarımız enkaz altında kaldılar, bir gün önce sevdiğim bebek enkazdan çıktı. Deprem anını bile zamanla silecek kafamız belki ama o bekleyişi, o saatleri kafamızdan nasıl sileceğiz biz? ‘Çocuklarımın psikolojisini nasıl düzelteceğim?’ diye düşünüp, bunu düşündüğüme yine utanıyorum.

‘AĞLAYARAK ŞOV YAPMA’ DİYEN VİCDANSIZLAR OLDU

Çok kızgınım! Anlıyor musunuz çok kızgınım! En çok etkilenen yerlerin başında Hatay var, en son yardım Hatay’a ulaştı. Yardım çağrısında bulunmak için video çektik bana ‘Ağlayarak şov yapma’ diyen vicdansızlar oldu, kimsenin Hatay’dan haberi bile yoktu.

‘Hastaneler yıkıldı, ambulans yok, yardım yok’ diyorum, ‘Devleti eleştirmek için yapıyorsun’ diyenler oldu. Hiçbir siyasi görüşüm yok! İktidara ne kadar uzaksam muhalefete de bir o kadar uzağım!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes