Kahramanmaraş’a can kurtarmaya gitti, kuzeni ve ikiz bebeklerinin cenazelerini kendi elleri ile çıkardı

AKUT TRABZON EKİBİ GÖNÜLLÜLERİNDEN UMUT İKE, CAN KURTARMAYA GİTTİĞİ KAHRAMANMARAŞ’TA KUZENİ, EŞİ VE 1 YAŞINDAKİ İKİZLERİNİ KAYBETMENİN BÜYÜK ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞADI. CENAZELERİNİ KENDİ ELLERİYLE ENKAZDAN ÇIKARAN AKUT TRABZON EKİBİ GÖNÜLLÜLERİNDEN UMUT İKE, “ÜZÜNTÜM GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK. ANCAK ENKAZLARDAN HALA BİR SES GELMESİ VE CAN KURTARMAMIZ UMUDUYLA GÖREVİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ” DEDİ.

AKUT Trabzon ekibi gönüllülerinden Umut İke, can kurtarmaya gittiği Kahramanmaraş’ta kuzeni, eşi ve 1 yaşındaki ikizlerini kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadı. Cenazelerini kendi elleriyle enkazdan çıkaran AKUT Trabzon ekibi gönüllülerinden Umut İke, “Üzüntüm gerçekten çok büyük. Ancak enkazlardan hala bir ses gelmesi ve can kurtarmamız umuduyla görevimizi sürdürüyoruz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde etkili olan depremlerin ardından AKUT Trabzon ekibinin 28 gönüllüsüyle birlikte hemen olay yerine hareket eden öğretmen Umut İke, bu sırada Kahramanmaraş’ta yaşayan teyzesinin kızı Pınar Palabıyık (44), eşi öğretmen Mehmet Palabıyık (44) ile 1 yaşındaki ikizleri Emine Neva ve Ali’nin de evlerinin enkazı altında kaldığını öğrendi. Kahramanmaraş’a ulaşan ve görev verilen enkazlarda can kurtarmaya çalışan Umut İke, aralarında çocukların da olduğu birçok kişinin enkazdan canlı olarak tahliyesinde görev aldı. Depremin üçüncü gününde başka ekiplerin görev yaptığı kuzeninin evinin enkazına giden İke, kuzeni ve ikiz bebeklerinin cenazelerini kendi elleriyle enkazdan çıkardı.

Kahramanmaraş’ta görevini depremin 6. gününde de ekip arkadaşlarıyla birlikte sürdüren Umut öğretmen, “Operasyon çağrısının gelmesinin ardından hızla Kahramanmaraş’a hareket ettik. Yolda kuzenim ve ailesinin de enkaz altında kaldığını öğrendim. Kahramanmaraş’a ulaşınca bize görev verilen enkazlarda çalışmaya başladık. Kuzenim ve ailesinin evlerinde de diğer ekipler çalışıyordu. Ertesi gün ben de giderek yardımcı oldum. Maalesef onları sağ olarak kurtaramadık. Kendi ellerimle kuzenim Pınar ve ikiz bebeklerinin cenazelerini enkazdan çıkardım. Üzüntüm gerçekten çok büyük. Ancak enkazlardan hala bir ses gelmesi ve can kurtarmamız umuduyla görevimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes