Mehmet Yaşar Coşkun kimdir, tutuklandı mı? Rönesans Rezidansı kim yaptı? Antis Yapı Hüseyin Yalçın Coşkun kaç yaşında?

Yakalanan Mehmet Yaşar Coşkun'un yaşamı sorgulanıyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7'lik deprem 10 ilde büyük bir yıkıma neden oldu. Hatay ilinde binlerce kişinin enkaz altında kaldığı yapılardan birisi ise Rönesans Rezidans idi. Sosyal medyada tepki toplayan Rönesans Rezidans'ın sahibi ve Mehmet Yaşar Coşkun merak edildi. Peki ama Mehmet Yaşar Coşkun kimdir, kaç yaşında?

Yakalanan Mehmet Yaşar Coşkun’un yaşamı sorgulanıyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7’lik deprem 10 ilde büyük bir yıkıma neden oldu. Hatay ilinde binlerce kişinin enkaz altında kaldığı yapılardan birisi ise Rönesans Rezidans idi. Sosyal medyada tepki toplayan Rönesans Rezidans’ın sahibi ve Mehmet Yaşar Coşkun merak edildi. Peki ama Mehmet Yaşar Coşkun kimdir, kaç yaşında?

Yurt dışına kaçarken yakalanan Mehmet Yaşar Coşkun kimdir? Sorusu gündemde… Rönesans Rezidansın mimarı Mehmet Yaşar Coşkun’un yurt dışına kaçmak isterken İstanbul Havalimanı’nda yakalandığı bilgisine ulaşıldı. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla yakalanan Coşkun gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Peki ama Mehmet Yaşar Coşkun ve Hüseyin Yalçın Coşkun kimdir? 

Coşkun Kardeşler kimdir?

Coşkun kardeşler hakkında soruşturma başlatılarak yakalama kararı sosyal medyada da sıkça dile getirildi. Soruşturma birimleri, mimar Mehmet Yaşar Coşkun’un yurt dışına çıkış hazırlığında olduğu yönünde istihbari bilgi edindi.

Antakya’da İnönü Bulvarında bulunan 12 katlı, 250 dairelik Rönesans Rezidans komple çöktü.

Hatay’ın en sağlam binaları arasında gösterilen bina yüzlerce kişiye mezar oldu. Enkaz altında 800’ün üzerinde kişinin kaldığı belirtiliyor.

2013 yapımı tamamlanan rezidansı yapan şirketin, sosyal medyadan fotoğraflarını paylaşarak rezidansın reklamı için “cennetten bir kare” yazdığı dikkat çekti. 

Mimar Mehmet Yaşar Coşkun ve İnşaat Mühendisi Hüseyin Coşkun’un Karadağ’da danışmanlık şirketi olduğu biliniyor. 1999 depreminden sonran Rönesans Rezidans’ı yaptıkları dile getirildi. 

Antis Yapı’nın bilgileri neler?

Şirket, 4855 sicil numarası ile Hatay Ticaret Sicil Müdürlüğüne kayıtlı.

Tam Şirket Unvanı: Antis Yapı Ticaret Limited Şirketi

Şirket Ortakları: Mehmet Yaşar Coşkun, Hüseyin Yalçın Coşkun, Dudu Berlin Coşkun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes