Kimliksiz cenazeler için 24 saat tanındı

Kimliksiz cenazeler için 24 saat tanındı

Depremde enkaz altında can veren yüzlerce vatandaş toprağa verilmeye başlandı. Çevre illerden de onlarca cenaze aracı bölgeye takviye gönderildi. AFAD’ın yakınları/tanıdıklarınca teşhis edilemeyen ya da adli tıp yöntemleriyle kimliklendirme yapılamayan naaşların 24 saatlik bekleme süresinden sonra DNA, parmak izi örneği ve fotoğrafı alınmasından sonra savcılık ile Mülki İdare Amirliğinin değerlendirmesi sonrasında toprağa verilmesi karararının ardından defin işlemleri de hızlandı.

HER YERDE ACI VE GÖZYAŞI

– Hatay’da enkaz altında hayatını kaybeden polis memuru Veysel Burak Köstekçi dün memleketi Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

– Hatay’da, depremde yıkılan otelin enkazında kalarak yaşamını yitiren Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Akgün (23) de memleketi Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde toprağa verildi.

– Adıyaman’da hayatını kaybeden polis memuru Hüseyin Dirken (35) ile Elçin (11) ve Oğuzhan (5) adlı iki çocuğu dün Mersin’in Erdemli ilçesinde düzenlenen törenle ve gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

– Hatay’ın Altınözü ilçesinde depremde can veren sınıf öğretmeni Uğur Yılmaz (32) dün Karaman’ın Ermenek ilçesi Balkusan köyünde son yolculuğuna uğurlandı. Uğur Yılmaz’ın kızı İnci (2) ile oğlu Mert (4) ise önceki gün Konya’da son yolculuğuna uğurlanırken, yaralı kurtulan eşi Melike Yılmaz’ın hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

– Kahramanmaraş’ta hayatını kaybeden baba İsmail Tepe (37), eşi Pınar Tepe (37) ve 5 yaşındaki çocukları Buğlemsu Tepe, Sinop’un Boyabat ilçesinde defnedildi.

– Hatay’da enkaz altından cansız bedeni çıkarılan 28 yaşındaki genç öğretmen Betül Kocatürk memleketi Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

– Kahramanmaraş’ta depremde enkaz altında kalan Fatma Karagöz (40), kızı İnci Naz Karagöz (11) ve annesi Perihan Tanrıverdi’nin (70) cenazeleri, dün Ankara’da gözyaşlarıyla toprağa verildi.

– Hatay’ın İskenderun ilçesinde, depremde enkazda kalan Piyade Sözleşmeli Uzman Er Serdar Zehir (26), dün baba ocağı Kars’ın Sarıkamış ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

– Hatay’da yaşamını yitiren Zeynep Altıntaş (45) ile kızı Cansu Galip (16)’in cenazeleri Rize’nin İkizdere ilçesinde defnedildi.

7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 5. gün! İşte bölgede son durum…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes