Gamze Özçelik kimdir, kaç yaşında ve nereli? Umuda Koşanlar Derneği Gamze Özçelik’in Instagram hesabı

Gamze Özçelik kimdir, kaç yaşında ve nereli? Umuda Koşanlar Derneği Gamze Özçelik’in Instagram hesabı

Gamze Özçelik, 10 ilde etkili olan Kahramanmaraş merkezli depremde en aktif rol oynayan isimlerden biri olmaya devam ediyor. Kurduğu Umuda Koşanlar Derneği ile dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç kişilere el uzatan Gamze Özçelik deprem bölgesinde yaşadıklarını Instagram hesabından da sık sık paylaşıyor. Peki, Gamze Özçelik kimdir, kaç yaşında ve nereli? Umuda Koşanlar Derneği Gamze Özçelik’in Instagram hesabına dair detaylar…

Gamze Özçelik bir dönem magazin dünyasının tanınmış isimlerinden biriydi. Bir süre sonra yaşam tarzını değiştiren ve kendini hayır işlerine adayan Gamze Özçelik yurt içinde ve yurt dışında Umuda Koşanlar Derneği ile sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki 10 ilde yıkıma neden olan depremde de ilk günden itibaren çalışmaya başlayan Gamze Özçelik pek çok kişinin merak ettiği bir isim haline geldi…

GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Gamze Özçelik 26 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Anne tarafından Selanik göçmeni, baba tarafından ise Bayburtlu olan Gamze Özçelik, eğitimini Maltepe Anadolu Lisesi ve Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. 1999 yılında Elite Model Look Ipek güzeli seçilen Gamze Özçelik, 2000 yılında da Miss Turkey 2. güzeli seçildi. Ancak bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmadı ve oyunculuğa ağırlık verdi.

Popstar isimli yarışma programında sunuculuk yapan Gamze Özçelik, ‘Seni Seviyorum’ isimli tiyatro oyununda oynadı. Arka Sokaklar isimli polisiye dizide Uğur Pektaş’ın canlandırdığı Murat Ateş karakterinin eşi Zeynep Akyüz Ateş karakteriyle büyük bir hayran kitlesine ulaştı.

Buzda Dans, Popstar, Türkstar, Ben Buradan Atlarım gibi yarışma programlarının ve birçok özel gecenin sunuculuğunu üstlenen Gamze Özçelik, son olarak Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde Elizabeth karakterini canlandırdı.

19 Haziran 2008 tarihinde ünlü oyuncu Uğur Pektaş ile Büyükada’da evlendi. Bu evlilikten Murathan Pektaş isminde bir oğlu dünyaya geldi. Çift 2011 yılında boşandı.

Yaşam tarzında değişikliğe giden ve tesettüre giren Gamze Özçelik 2017 Ağustos ayında “Umuda Koşanlar” adlı yardım derneğini kurdu.

GAMZE ÖZÇELİK’İN INSTAGRAM HESABI

Gamze Özçelik sosyal medya platformu Instagram’da @ gamzeozcelikk kullanıcı adıyla yer alıyor ve 1,3 milyon takipçisi bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes