Enkazdan sağ çıkarılan Cemile’nin ilk sözleri ile boğazı düğümlendi

KAHRAMANMARAŞ’TA ENKAZ ALTINDAYKEN KENDİSİNİ KURTARMAYA GELEN GÖREVLİYLE KONUŞAN CEMİLE İSİMLİ KÜÇÜK KIZ, BABASININ ÖLDÜĞÜNÜ VE 30 SAATTİR ONUN CANSIZ BEDENİNİN YANINDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ. BU SÖZLER SONRASI BOĞAZI DÜĞÜMLENEN GÖREVLİ O ESNADA NE SÖYLEYECEĞİNİ BİLEMEZKEN, YAPILAN ÇALIŞMALAR SONRASINDA CEMİLE ENKAZDAN SAĞ OLARAK ÇIKARILDI.

Kahramanmaraş’ta enkaz altındayken kendisini kurtarmaya gelen görevliyle konuşan Cemile isimli küçük kız, babasının öldüğünü ve 30 saattir onun cansız bedeninin yanında olduğunu söyledi. Bu sözler sonrası boğazı düğümlenen görevli o esnada ne söyleyeceğini bilemezken, yapılan çalışmalar sonrasında Cemile enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Depremin 5. gününde enkaz altından sağ olarak çıkarılan vatandaşların görüntüleri Türkiye’yi sevince boğarken, deprem bölgesindeki afetzedelerin sözleri adeta yürekleri parçalıyor. Enkaz arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Kahramanmaraş’ta enkaz altında kurtarılmayı bekleyen Cemile isimli küçük kız, kendisini kurtarmaya gelen arama kurtarma ekibi polise, babasının öldüğünü ve 30 saattir onun cansız bedeninin yanında olduğunu söyledi. Bu sözler sonrası boğazı düğümlenen ve ne söyleyeceğini bilemeyen görevli, yapılan çalışmalar sonrası küçük Cemile’yi enkaz altından sağ olarak çıkardı. Battaniyeye sarılan Cemile daha sonra ambulansa konularak hastaneye sevk edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes