“Çok susadım çabuk olun” diyen minik Ayşenur ile annesini depremin 5. gününde kurtardılar

ARAMA KURTARMA EKİPLERİ BETONLAR ARASINDAN BİR CAN DAHA ÇIKARABİLMEK İÇİN ZAMANLA YARIŞIYOR. HATAY’DA GÖREV YAPAN TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYESİ EKİPLERİ, DEPREMİN 5. GÜNÜNDE “ÇOK SUSASIM ÇABUK OLUN” DİYE SESLENEN MİNİK AYŞENUR VE ANNESİNİ ENKAZDAN SAĞ OLARAK KURTARDI.

Arama kurtarma ekipleri betonlar arasından bir can daha çıkarabilmek için zamanla yarışıyor. Hatay’da görev yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, depremin 5. gününde “Çok susasım çabuk olun” diye seslenen minik Ayşenur ve annesini enkazdan sağ olarak kurtardı.

5 gün önce meydana gelen ve uzmanlar tarafından yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremin açtığı yaraları sarmak için Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ekipler canla başla çalışmaya devam ediyor.

Hatay’da enkaz altında kalan minik Ayşenur’un Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi görevlilerine “Çok susadım çabuk olun” diye seslenmesi herkesi duygulandırdı. Bu çağrının üzerinden çok geçmeden ekipler anne ve kızını depremin 5. gününde enkaz altından sağ çıkardı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes