Yeni nesil Mercedes-AMG GT bir kez daha görüldü

Mercedes-AMG GT 43 Casus Fotoğrafları

Giriş seviyesi gibi görünen bir prototip ile karşı karşıyayız.

Yeni nesil bir Mercedes-AMG GT’nin testleri uzun süredir devam ediyor. Casus kaynaklar, daha önce oldukça fazla kez tarafımıza fotoğraflar ilettiler ki bugün onlara bir yenisi daha ekleniyor. Aşağıdaki yeni casus fotoğraflarını gelin hep beraber inceleyelim.

Henüz çok kısa bir süre önce benzer bir kamuflaja sahip başka bir GT prototipinin fotoğraflarını siz değerli takipçilerimizle paylaşmıştık. Hatırlatmak isteriz ki dört dikdörtgen egzoz ucu ile dikkatleri çeken o prototip, en güçlü AMG modeli gibi duruyordu.

Bununla birlikte, kendisin bir şarj edilebilir hibrit aktarma organına sahip olduğuna dair görüntüler de vardı. Sahip olduğu şarj bağlantı noktası bunu bize söyletiyor. Biz tekrar bugün inceleyeceğimiz prototipe dönelim…

Yukarıdaki fotoğraflarda incelediğimiz bu canavar, oval şekilli dörtlü egzoz kaplamaları ile bize kendisinin bir Mercedes-AMG GT 43 olduğunu düşündürüyor. 

Bunu da oku

  • Mercedes – Benz eSprinter bu yıl içerisinde ABD’de satılmaya başlanacak
  • Yeni Mercedes-AMG GT Coupe PHEV, casuslarımıza yakalandı

Peki ya güç aktarma organları ne alemde olacak? Kulislerde konuşulanlar, hibrit destekli ve desteksiz 4.0 litrelik V8 motorlardan, markanın turboşarjlı dört silindirli hibrit motoruna ve hatta hibrit destekli turbo-dörtlü motoruna kadar ihtimal olduğunu öne sürüyor.

Giriş seviyesi hissiyatı veren bu model, 388 beygir gücü ve 479 Nm tork üreten M139 turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motoru kullanıyor olabilir.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Mercedes‘in aracı bu yılın sonlarına doğru tanıtmasını beklediğimizi hatırlatmak isteriz.

Source: Automedia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes