SON DAKİKA: Günlerdir ailesiyle enkaz altında! Taha Duymaz’la ilgili yeni gelişme

SON DAKİKA: Günlerdir ailesiyle enkaz altında! Taha Duymaz'la ilgili yeni gelişme

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat Pazartesi günü saat 4.17’de 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da da hissedildi. Saat 13.24’te merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Hatay’da yaşayan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz da ziyaretine geldiği halası Hülya Demiralp’in (45) evinde depreme yakalandı ve ailesiyle göçük altında kaldı.

ÜÇ KARDEŞİ ENKAZ ALTINDA

Semiha Duymaz, Instagram hesabından yaptığı art arda yaptığı paylaşımlar ile kardeşi ve ailesi için yardım istedi: Kardeşim Melek, Taha, Umut, halam ve eniştem enkaz altında. Lütfen yardımcı olun.

“EVİ BULDUK”

Bölgeye AFAD’ın gittiğini duyuran ve Taha’nın depreme yakalandığı evin önünde yayın yapan fenomen Dilan Polat, “Evi bulduk. Taha’nın abisi üç gündür burada. Yardım destek istiyoruz, abisi ses duydu. Taha’nın olduğu ev en alt kattaydı” açıklamasını yaptı.

CZN BURAK’TAN PAYLAŞIM

‘CZN Burak’ olarak tanınan ünlü işletmeci Burak Özdemir de sosyal medyada yayınladığı video ile enkaz altındaki Taha hakkında bilgi verdi: Bu binada Taha Duymaz’ın kendisi, kardeşi Melek, kardeşi Umut, halası ve eniştesi var. Burası sekiz katlı bir bina. Taha’nın kardeşleri de burada.

“TEK İSTEDİĞİM BİR MUCİZE”

Taha Duymaz ve ailesinin de içinde bulunduğu sekiz katlı binaya AFAD ekibi ulaştı ve enkaz altında kalanlar için arama çalışmaları vinç desteğiyle sürüyor. Üç gündür ulaşılamayan Taha Duymaz ile son gelişmeyi ablası Semiha Duymaz duyurdu.

Alıntı Metni

“HİÇBİR ŞEY DIŞARIDAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL”

Taha Duymaz’ın, deprem felaketinden yaklaşık iki ay önce Armağan Çağlayan’a verdiği röportaj viral oldu. Youtube’da yayınlanan ‘Gör Beni’ serisine katılan fenomen, hakkında merak edilenleri anlatmıştı.

Yemek videolarıyla fenomen haline gelen Taha Duymaz, sunucu Armağan Çağlayan’ın YouTube paylaşımlarından para kazanıp kazanmadığını sorması üzerine, “Çok şükür kazanıyorum ama hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Yetmiyor! Yemek malzemesine 400-500 TL veriyorum. Reklamdan kazancım da 3-4 bin TL. Zaten sosyal medyada ‘imkansızlıklar içinde yemek yapan’ olarak tanındım. Elimde ne malzeme varsa onunla tarif veriyorum. İnsanlar ‘Artık para kazanmaya başladın, güzel şeyler üret’ demeye başladı. Olsa zaten üretiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

“ARKADAŞIM BURNUMU YAPTIRDI”

Maddi imkansızlıklar sebebiyle ilkokul 4’üncü sınıfa kadar okuduğunu, psikolojik rahatsızlığından dolayı 18 yaşına kadar köyden dışarı çıkmadığını söyleyen 19 yaşındaki Duymaz, “Bu kadar maddi imkansızlıklar içinde o estetikleri nasıl yaptırdınız?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

Alıntı Metni

‘ALLAH AFFETSİN KOCAMAN BİR BURNUM VARDI’

“Bir tek burnunuzu mu yaptırdınız?” sorusu yöneltilen Taha, “Kulağımı da yaptırdım, aynı hoca yaptı. Yalan söylemek istemiyorum, para vermedim. Reklamdan ziyade doktorla aramdaki samimiyetten kaynaklı. Yine de ben onu paylaştım. Çünkü burnumdan çok memnun kaldım. Eskisinden daha güzel nefes alabiliyorum. Kocaman bir burnum vardı. Allah affetsin, kötüydü yani. Şimdi mutluyum. Sokakta yürüyordum, sırf burnum gözükmesin diye burnumu kaşıyormuş gibi yapıyordum. AVM’lerde, kafelerde koltukta duvara karşı oturuyordum. Psikolojimi bozuyordu” açıklamasını yapmıştı.

Ailesinden habersiz şekilde estetik yaptıran, hastanede olmasına rağmen annesine arkadaşıyla birlikte kafede olduğunu söyleyen Taha, ameliyatın ardından durumu öğrenen babasının kendisine çok kızdığını da itiraf etmişti.

“HEPİMİZİN ÖMRÜ KELEBEK GİBİ, GELİP GEÇİYOR”

Taha Duymaz, değişimiyle ilgili hakkındaki eleştirilere dair şöyle konuşmuştu:

Alıntı Metni

TAHA DUYMAZ KİMDİR?

Taha Duymaz, 1 Eylül 2003 tarihinde Hatay’ın Yayladağı ilçesinde dünyaya geldi. Aşçı olmayı hayal ettiğini söyleyen Taha Duymaz, Youtube’da yayımladığı, evinin mutfağında çektiği yemek videolarıyla binlerce insan tarafından tanındı.

Umut Akyürek: 1999 depreminden 10 kat daha şiddetliydi!, Oyuncu Alper Kul’dan ‘sahte’ çağrılara isyan!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes