Sılanın katili bu kez “cinsel istismar”dan hakim karşısında

Sılanın katili bu kez "cinsel istismar"dan hakim karşısında

Sılanın katili bu kez “cinsel istismar”dan hakim karşısında

Giresunda, 16 yaşındaki Sıla Şentürkü öldüren Hüseyin Can Gökçekin maktule yönelik “cinsel istismar”dan yargılanmasına devam edildi.

Giresun 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki dördüncü duruşmaya, maktule yönelik “çocuğun cinsel istismarı” suçundan 16 yıldan 20 yıla, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan ve Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan sanık Gökçek hazır bulundu.

EN ÜST SINIRDAN, İNDİRİMSİZ CEZA TALEP EDİLDİ

Sıla Şentürkün anne ve babasının yer almadığı duruşmada, sanık Gökçek, olayın bu noktaya gelmesinden üzüntü ve pişmanlık duyduğunu söyledi. Ailenin avukatları ise sanığın üzerine atılı suçlardan en üst sınırdan ve indirim uygulanmadan cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için 21 Şubat 2023e ertelendi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

16 yaşındaki Sıla Şentürk, ailesiyle yaşadığı eve Ankaradan gelen Hüseyin Can Gökçek (21) tarafından 16 Şubat 2022de bıçaklanarak öldürülmüştü. 29 Aralık 2022 tarihinde görülen duruşmada, Hüseyin Can Gökçek, maktul Sıla Şentürke yönelik eylemi nedeniyle “çocuğa karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alırken, mahkeme heyeti, sanığın cezasında haksız tahrik indirimi uygulamamıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes