İstanbul Yenikapı’da deniz neden kaynadı? Deniz kaynayınca ne olur? Deniz kaynaması depremin habercisi mi?

İstanbul Yenikapı’da deniz neden kaynadı? Deniz kaynayınca ne olur? Deniz kaynaması depremin habercisi mi?

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık büyük depremler 10 ili yıktı. Kahramanmaraş depreminde enkaz altında kalanlar çıkarılmaya çalışılırken İstanbul Yenikapı’da deniz kaynaması olayı endişe yarattı. Vatandaşlar, “İstanbul Yenikapı deniz kaynaması neden olur? Deniz kaynayınca ne olur? Deniz kaynaması depremin habercisi mi?” sorularına yanıt arıyor…

Kahramanmaraş depreminin beklenen büyük İstanbul depremini tetiklemeyeceği açıklanırken Marmara denizinde deniz kaynaması olayı görüldü. Türkiye günlerdi depremin yıkıcı etkisi altındayken İstanbul Yenikapı’da deniz kaynaması olayının yaşanması hem endişe hem de merak uyandırdı. Peki İstanbul Yenikapı deniz kaynaması neden olur? Deniz kaynayınca ne olur? Deniz kaynaması depremin habercisi mi? İşte detaylar…

İSTANBUL YENİKAPI’DA DENİZ KAYNAMASI MI OLDU?

İstanbul Yenikapı’da deniz kaynaması olayı gözlemlendi. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde yaşanan deniz kaynaması vatandaşlarda paniğe sebep oldu.

DEPREMİN ARDINDAN GÖZLEMLENMİŞTİ

2016’da Yeni Zellanda’da 7.8 ve 1969’da Portekiz’de meydana gelen 7.9’luk depremlerin ardından denizde kaynama ve fokurdama görüntüleri kaydedilmişti.

DENİZ KAYNAMASI NEDİR, NEDEN OLUR? DEPREMİN HABERCİSİ Mİ?

Hasarlı binalar ile ilgili de uyarılarda bulunan Prof. Dr. Zeki Gündüz, beklenen İstanbul depremiyle ilgili “Doğu Anadolu Fay Hattı üzerinde meydana gelen bir depremin İstanbul’u etkilemesi pek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Yenikapı’daki deniz kaynamasının sebebinin henüz bilinmediğini vurgulayan Gündüz, depremle bir ilgisi olmadığını aktardı.

*Haberin bazı görselleri temsili olarak kullanılmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes