İki zincir marketten deprem bölgesinde ücretsiz ürün

İki zincir marketten deprem bölgesinde ücretsiz ürün

İki zincir marketten deprem bölgesinde ücretsiz ürün

Tüm ülkeyi yasa boğan ve 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından bölgedeki bazı marketlerden destek geldi.

Deprem bölgesine TIRlarla acil ihtiyaç malzemeleri gönderdirdiklerine ilişkin açıklama yapan BİM, bölgede 100ün üzerinde mağazasında depremzedelere temel ihtiyaç ürünlerini güvenlik güçlerinin gözetiminde ücretsiz dağıtıldığını duyurdu.

BİMden yapılan açıklamada, “BİM resmi kurumlarla işbirliği içinde 20 bin adedin üzerinde battaniye, tek kişilik ve çift kişilik yorganlar, çocuklar için binlerce yorgan, battaniye, atkı, bere, eldiven, sweatshirt, polar, kışlık oduncu gömlek, ayakkabı, yetişkinler için üst ve alt polarlar, kazaklar ve ısıtıcılardan oluşan 100 bine yakın ihtiyaç malzemesini TIRlarla bölgeye gönderdi. Ayrıca afet bölgesindeki depolarından AFAD aracılığıyla temel ihtiyaç maddeleri sevkiyatına da devam ediliyor” denildi.

Açıklamada, çok sayıda BİM çalışanı yaşamını yitirdiği ve 60ın üzerinde çalışanın da hâlâ enkaz altında kurtarılmayı beklediği belirtildi.

Şoktan gıda ve temizlik ürünü

Şok Marketler de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tüm afet bölgelerinde çok sayıda mağazada gıda ve temizlik ürünlerini ihtiyacı olan yurttaşlara ücretsiz dağıttığını duyurdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes