Bine yakın kişi yaşıyordu! “Rezidansın altından sesler geliyor, kurtarın!” Yardım çığlığı!

Bine yakın kişi yaşıyordu! "Rezidansın altından sesler geliyor, kurtarın!" Yardım çığlığı!

Bine yakın kişi yaşıyordu! “Rezidansın altından sesler geliyor, kurtarın!” Yardım çığlığı!

Kahramanmaraşta, 6 Şubatta, Pazarcık ile Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem geride binlerce enkaz yığınına dönmüş bina bıraktı.

250 DAİRELİ VE 12 KATLI REZİDANS Bu binalardan biri de Hatay´ın Antakya ilçesi İnönü Bulvarı´nda, 2013 yılında tamamlandığı belirtilen, 250 daireli ve 12 katlı Rönesans Rezidanstı.

BİNA, REZİDANSIN HAVUZUNA DOĞRU DEVRİLMİŞ DHA tarafından dronla görüntülenen rezidansın, deprem sırasında havuzun bulunduğu bölgeye doğru devrildiği, sokaktaki başka binaya da hasar verdiği objektife yansıdı.

EN AZ BİN KİŞİNİN YAŞADIĞI İDDİA EDİLİYOR Yaklaşık bin kişinin yaşadığı tahmin edilen rezidansta çok sayıda kişi enkaz altında kalırken, bölgeye ulaşan arama-kurtarma ekiplerince çalışmalar başlatıldı.

“CENNETTEN BİR KARE” DİYE REKLAMI YAPILMIŞTI 2013 yılında fotoğrafları, “Cennetten bir kare, Rönesans Rezidans” diye basında paylaşılan yapıyla ilgili sabah saatlerinde önemli bir bilgi paylaşıldı.

“SESLER GELİYOR, KURTARIN” ÇIĞLIĞI

Sosyal medyada yankı uyandıran çağrıda on binlerce kullanıcı, “Antakya Rönesans Rezidans altında 1000 kişi var, hâlâ sesler geliyor. Kurtarın…” cümlesini paylaştı. Kat -2deki sığınakta depremzedelerin olduğu ve vücut ısılarının tespit edilebileceği sosyal medyada yer aldı.

#mansethaberresim#3562761#

#mansethaberresim#3563195#

#mansethaberresim#3562798#

#mansethaberresim#3563644#

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes