Twittera erişimde aksaklık yaşanıyor!

Twittera erişimde aksaklık yaşanıyor!

Twittera erişimde aksaklık yaşanıyor!

Özellikle kriz anlarında halkın haber kanallarının yanı sıra hızlı haber alış verişi için kullandığı sosyal medya uygulamaları arasında bulunan Twittera erişim sorunu yaşanıyor.

Twitterın yanı sıra bazı kullanıcıların ünlü video paylaşım uygulaması TikToka da erişimde sorunlar yaşadığı vurgulanıyor.

Global kaynaklar Twitterda ve TikTokta sorun tespit etmezken, bu durum kesintinin Türkiyeye özel olabileceğini gündeme getiriyor.

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem sonrası sosyal medya hem olumlu hemde olumsuz yönde birçok tartışmanın odağı olmuştu.

#mansethaberresim#3563037#

PAYLAŞIM İLE KURTULDU

Malatyadaki baba evinde yakalanıp, yaklaşık 6 saat enkazın altında kalan 28 yaşındaki üniversite öğrencisi Boran Kubat, enkaz altındayken yaptığı sosyal medya paylaşımı sayesinde kurtarılmıştı.

DEPREM HABERLERİNDE DEZENFORMASYONA DİKKAT ÇEKİLMİŞTİ!

Bakanlık yetkilileri ve AFAD ise sürekli olarak yanlış bilgilerin sosyal medya üzerinden yayılması konusunda endişelerini dile getiriyorlardı. Yapılan açıklamalarda, bazen kötü niyetli bazen de yardım amaçlı yanlış bilgi içeren paylaşımlar ekiplerin yanlış yerlerle gitmelerine sebep olduğu vurgulanmıştı.

Bu sebeple bant daraltma uygulaması yapıldığı belirtilirken, TikTok ve Twitterın akışlarında yaşanan yavaşlama kullanıcıların da tepkisiyle karşılandı.

#mansethaberresim#3562824#

SON DAKİKA HABERLERİ için ayrıca HABERTURK.COM uygulamasını,

#sabitlink#https://apps.apple.com/tr/app/haberturk/id341081552?l=tr#App Store#

#sabitlink#https://play.google.com/store/apps/details?id=cbg.android.haberturk#Google Play#

hesabımızı takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes