Nusret Gökçe deprem bölgesine hareket eden TIRı paylaştı! İşte o gün, bugün

Nusret Gökçe deprem bölgesine hareket eden TIRı paylaştı! İşte o gün, bugün

Kahramanmaraş’ta aynı gün meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası ünlü isimler, depremzedelere yardım götürmek için kolları sıvadı. ‘Tuz serpme’ hareketiyle dünya çapında ün yakalayan Nusret Gökçe de, içerisi yiyecek ve giyecek yardımıyla dolu bir TIR ile deprem bölgesine destek oldu.

Türkiye, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık yıkıcı depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyor. Kahramanmaraş’ın yanı sıra Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, ve Osmaniye ve Şanlıurfa’yı da etkileyen depremler sonrası acı haberler gelmeye devam ederken; enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları da sürüyor.

“BİRLİK ZAMANI”

MSB’den yapılan açıklamada ise “İlk andan itibaren devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarıyla koordineli olarak vatandaşımızın yardımına koşan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerinden 17 bine yakın Mehmetçik ile yaraları sarmak için aralıksız görev yapmaya devam ediyor. Birlik Zamanı…” ifadeleri kullanıldı.

ÜNLÜ İSİMLER YARDIMA KOŞTU

Ülke genelinde büyük üzüntüye neden olan depremin ardından ünlüler dünyası da sessiz kalmadı. Haluk Levent, Yağmur Atacan, Gamze Özçelik, Müge Anlı gibi birçok isim, depremzedeler için yardıma başladı.

O ANLARI PAYLAŞTI

‘Tuz serpme’ hareketi ile şöhreti yakalayan restoran zinciri sahibi Nusret Gökçe, sosyal medya hesabından deprem bölgesine yardım gönderdiği anları yayınladı.

YİYECEK VE GİYECEK KOLİLERİ GÖNDERDİ

Instagram sayfasından paylaştığı videoda, ekibinin üzerinde logosu olan bir TIR’a yiyecek ve giyecek barındıran yardım kolileri ve paketleri yüklediğini gösteren Gökçe, “İşte o gün, bugün… Hadi hep beraber” mesajını yazdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes