Nicolo Zaniolo’nun transfer bedelleri

Galatasaray, herkesi şaşırttı ve bir anda Nicolo Zaniolo'yu açıkladı. Ayrıca yıldız ismin mali şartlarını da bildiren Galatasaray, transferi çok uygun çerçevede gerçekleştirdi.

Galatasaray, herkesi şaşırttı ve bir anda Nicolo Zaniolo’yu açıkladı. Ayrıca yıldız ismin mali şartlarını da bildiren Galatasaray, transferi çok uygun çerçevede gerçekleştirdi.

Galatasaray’ın, İtalya’nın Roma ekibinden kadrosuna dahil ettiği Nicolo Zaniolo’nun transfer şartları açıklandı.

Galatasaray Sportif AŞ’den Borsa İstanbul’a yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan açıklamada, Nicolo Zaniolo’nun transferi konusunda Roma ile anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Roma’ya 15 Kasım 2023 tarihinden başlamak üzere 5 sezona yayılmış eşit taksitte 15 milyon avro kesin transfer bedeli ödeneceği, futbolcunun ileride bir başka kulübe satılması durumunda elde edilecek kesin transfer bedeli kârının yüzde 20’sinin İtalyan ekibine verileceği aktarıldı.

Bu sezondan başlamak üzere 4,5 sezon için sözleşme imzalanan futbolcuya, 2022-2023 sezonu için net 900 bin, diğer sezonlar için ise net 2 milyon 750 bin avro sezonluk maaş ödeneceği kaydedildi.

Ayrıca Roma ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak üzere 2023 yılı içerisinde hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes