Masal bebek babasının kollarında! Annesi emzirerek hayata bağladı

Masal bebek babasının kollarında! Annesi emzirerek hayata bağladı

AFAD, 6 Şubat’ta 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde deprem olduğunu duyurdu. Bölgede aynı gün saat 13.24’te 7.6 büyüklüğünde ikinci bir büyük deprem daha oldu. Depremin 10 ilde birden şiddetli şekilde hissedildiği açıklandı.

MASAL BEBEKTEN SEVİNDİREN HABER

Kahramanmaraş’ta 56 saat sonunda 1.5 yaşındaki Masal bebek kurtarıldı. Enkaz altında annesi Masal’ı emzirerek hayatta tuttuğu öğrenildi. Hamile olan 25 yaşındaki annesinin de durumunun iyi olduğu bildirilirken kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

AZRA BEBEK 30 SAAT SONRA ANNESİ VE ABLASI İLE ENKAZDAN KURTARILDI

Hatay’ın Antakya ilçesi Ekinciler Mahallesi’nde enkaz altında kalan Fatma Selçuk ile kızları Ravza ve Azra, 30 saat sonra ekiplerce yaralı olarak kurtarıldı. Fatma Selçuk ile kızları, Reyhanlı ilçesindeki hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan anne ve çocuklarının sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Baba Suphi Selçuk’un ise hala enkazda olduğu, kurtarma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. (Ferhat DERVİŞOĞLU/ HATAY, DHA)

ÜNİVERSİTELİ MİLLİ DAĞCI VE EKİBİ 7 HAYAT KURTARDI

Deprem haberini Erzurum’da bir kongredeyken öğrenen ve 17 saat süren yolculuğun ardından Hatay’a ulaşan Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı, milli dağcı Çetin Bayram’ın başında bulunduğu ekip, 24 saatte 7 hayat kurtardı. Aralarında Rus ve Azerbaycanlı dağcıların da olduğu 11 kişilik ekip gece önce doktor Ufuk Bayraktar’ı ardından da umudun sembolü haline gelen 2 aylık bebek Mehmet Çınar’ı enkazdan sağ çıkardı. Umutcan ÖREN/ANKARA, (DHA)

‘TAMAM KUZUM GİDELİM’

AFAD koordinasyonunda Hatay ve Kahramanmaraş’ta arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri enkaz altında kalanlara ulaşabilmek için zamana karşı mücadele etti. Büyükşehir ekipleri, Hatay ve Kahramanmaraş’ta dünden bu yana 24 vatandaşı enkazdan sağ olarak çıkarmayı başarırken, bugün ise Hatay’da mucize bir kurtuluşa imza attı. Enkazın altında soğuk havaya rağmen yaşama tutunmayı başaran bir kız bebek Antalya itfaiyesi ekiplerince kurtarıldı. Kız bebeği kucaklayıp, ‘Allah Allah’ diyerek enkazdan çıkaran itfaiye personeli, ‘Tamam kuzum, gidelim’ diyerek ambulansa götürürken, duygulandı. ANTALYA, (DHA)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes