Kripto paralarda pozitif ivme Powell konuşması sonrası geri döndü

Kripto paralarda pozitif ivme Powell konuşması sonrası geri döndü

Investing.com – Kripto para piyasaları, Powell’ın konuşmasının ardından pozitif ivmede kalmaya devam etti. 

Powell’ın dün yaptığı yorumda mesajları, tarafsız olarak algılanırken kripto piyasaları, bu yoruma olumlu tepki verdi. Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasında özetle 2023 yılında enflasyonunun düşüş eğilimine girdiğini gördüklerin, ancak daha gidilecek yolun olduğunu söyledi. Bunun yanında Powell, daha fazla faiz artışına ihtiyaç olunduğunu ve enflasyonun %2 hedefine ulaşmasının birkaç yılı bulabileceğini tahmin ettiklerini söyledi. Bununla birlikte bilanço azaltılmasının da birkaç yıl süreceğini dile getiren Powell, Fed’in piyasalara bir sürpriz yapmak istemediğini vurguladı.

Powell’ın konuşma yaptığı saat diliminde volatil hareket eden kripto paralar, ardından yönünü yeniden yukarı çevirdi. Toplam piyasa değeri, dün %3’e yakın yükselirken 1,08 trilyona yükseldi ve günün ilk saatlerinde kazanımların korunduğu görüldü. 

Bitcoin, dünkü işlemlerde 5 günlük negatif kapanışın ardından %2 yükselirken sabah saatlerinde yeniden 23.000 dolar bandında işlem görmeye başladı. 

Ethereum ise Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam ediyor. ETH, son 2 günlük negatif kapanışın ardından dün %3,5 yükselişle 1.670 dolara yükseldi.

SAND, Suudi Arabistan’daki anlaşmaya sert yükseldi

Son günlerde altcoin piyasasında hareketlilik dikkat çekerken bazı kripto varlıklar özelinde önemli değer artışları görülüyor. Son 24 saatlik zaman diliminde Sandbox (SAND), %27 değer artışıyla 0,9 dolar sıçradı. SAND’in yükselişinde Suudi Arabistan’da bir Metaverse projesi için yapılan anlaşmanın etkili olduğu düşünülüyor. Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, dün Suudi Arabistan’daki LEAP 2023 teknoloji konferansında yapılan anlaşmayı duyurdu. 

Yapay zeka tokenlerine ilgi devam ediyor

Yapay zeka sektöründe faaliyet gösteren projelere talep devam ederken The Graph (GRT), son 24 saatteki %25’lik değer artışıyla yükselişine devam etti. Diğer yandan Chiliz (CHZ) de dünden bu yana %25’in üzerinde değer artışıyla ilk 100’de en çok kazandıran ilk 3 altcoin arasına adını yazdırdı.

Haftalık kazanımları kontrol ettiğimizde GRT harici yapay zeka tokenleri arasında AGIX ve FET, bugün sessiz kalsa da son 7 günlük performanslarda bu 3 altcoin, ilk sıradaki konumlarını koruyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes