Piyasaya sürüldüğü günden beri fazlasıyla sevilen ve ilgi gören ChatGPT şimdi bir rakibe sahip.

Piyasaya sürüldüğü günden beri fazlasıyla sevilen ve ilgi gören ChatGPT şimdi bir rakibe sahip.

Google kendi rakip ürünlerini sundu. OpenAI’nin otomatikleştirilmiş metin oluşturma sistemi ChatGPT, herkese açık beta sürümünden bu yana geçen iki ay içinde dünyayı kasıp kavurdu, ancak gündemdeki o süre hızla sona eriyor.

Arama motoru devi, Pazartesi günü uzun süredir konuşulan kendi chatbot AI projesinin aslında gerçek olduğunu ve yolda olduğunu duyurdu. Adı Bard ve Çarşamba günkü Paris’teki “Google Presents” etkinliğinde onun hakkında daha çok şey duymayı umuyoruz.

Bard, Pazartesi günü Google CEO’su Sundar Pichai tarafından yazılan bir blog gönderisine göre “deneysel bir konuşma AI hizmeti” olarak hizmet verecek. Arama motoru devinin son iki yıldır geliştirmekte olduğu Diyalog Uygulamaları için mevcut Dil Modeli (LaMDA) platformunun üzerine inşa edilmiş.

Pichai, “Bard, dünyanın bilgisinin genişliğini büyük dil modellerimizin gücü, zekası ve yaratıcılığıyla birleştirmeye çalışıyor” dedi. “Yeni, yüksek kaliteli yanıtlar sağlamak için web’deki bilgilerden yararlanıyor”.

Program, ChatGPT’nin olduğu gibi basitçe internete açılmayacak. Google, ölçeklendirmeden önce belirli bir güvenilir versiyon ile daha hafif bir sürümünün piyasaya sürülmesiyle başlıyor. Pichai, “ Bard’ın yanıtlarının gerçek dünya bilgilerinde kalite, güvenlik ve sağlamlık açısından yüksek bir çıtayı karşıladığından emin olmak için dış geri bildirimleri kendi iç testlerimizle birleştireceğiz” dedi. “Bard’ın kalitesini ve hızını öğrenmeye ve geliştirmeye devam etmemize yardımcı olacak bu test aşaması için heyecanlıyız.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes