Dükkanın camındaki yazıyı görenler alışveriş için bir birleri ile yarıştı

AFYONKARAHİSAR’IN BOLVADİN İLÇESİNDE BİR BÖREKÇİ DÜKKANI BİR GÜNLÜK GELİRİNİ DEPREM BÖLGESİNE BAĞIŞLAYACAĞINI İŞ YERİNİN ÖNÜNE ASTIĞI PANKART İLE DUYURDU. YAZIYI GÖREN VATANDAŞLAR İSE ALIŞVERİŞ İÇİN ADETA DÜKKANA AKIN ETTİ.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde bir börekçi dükkanı bir günlük gelirini deprem bölgesine bağışlayacağını iş yerinin önüne astığı pankart ile duyurdu. Yazıyı gören vatandaşlar ise alışveriş için adeta dükkana akın etti.

Bolvadin ilçe merkezinde faaliyet gösteren bir börekçi dükkanı örnek bir uygulamaya imza attı. Börek ile birlikte simit ve çeşitli hamur işi ürünler satan iş yerinin sahibi Ali Osman Özçelik, bir günlük kazançlarını deprem bölgesine bağışlama kararı aldı. Çelik bunu da dükkanının camına astırdığı pankart ile duyurdu. Pankartı gören vatandaşlar ise dükkandan alışveriş yapmak için adeta bir birleri ile yarıştı. Yardımlaşma duygusunun ön plana çıktığı görüntülerin oluştuğu organizasyonun ardından açıklama yapan Çelik, “Bolvadin’de yapılan yardım kampanyasına bizlerde destek olduk. Tırlarla yardımlar gitti. Ama biz kendimizde yardım yapalım istedik ve böyle bir organizasyon yaptık. Allah’ın izni ile bir günlük satışlarımızı bağışlayacağız. Allah yar ve yardımcıları olsun. Elimizden geldiği kadar bir birimize destek olacağız” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes