Babasıyla enkaz altında kaldı, cansız bedenini amcası çıkardı!

Babasıyla enkaz altında kaldı, cansız bedenini amcası çıkardı!

Babasıyla enkaz altında kaldı, cansız bedenini amcası çıkardı!

Hatayda, depremde yıkılan binanın enkazında kalan polis memuru Nihat Alkurt (35) ile kızı Akça Alkurt (2) hayatını kaybetti, eşi Özge Alkurt (34) ise yaralandı.

DHAnın haberine göre küçük Akçanın cansız bedenini enkazdan, Kilisten gelip, arama-kurtarma çalışmalarına katılan amcası uzman çavuş Esat Alkurt çıkardı.

ANNESİ HAYATA TUTUNDU

Trabzonlu polis memuru Nihat Alkurt, eşi Özge ve kızları Akça Alkurt, Kahramanmaraşın Pazarcık ilçesinde 6 Şubatta saat 04.17de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme Hatay´daki evlerinde uykuda yakalandı.

Büyük felakette Alkurt ailesinin de evi yıkıldı. Durumu öğrenen Nihat Alkurtun Kilis´te görevli kardeşi Uzman Çavuş Esat Alkurt, Hataya gelerek arama- kurtarma çalışmalarına katıldı.

Esat Alkurt, beraberindeki ekip arkadaşları ile birlikte yeğeni Akça Alkurtun cansız bedenine ulaştı. Alkurt çifti de saatler sonra yaralı olarak enkazdan çıkarılıp, hastaneye kaldırıldı. Ancak Nihat Alkurt da kurtarılamadı. Baba ile kızının cenazeleri, Trabzonun Maçka ilçesinde toprağa verilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes