Lazar Markovic: Neler olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz

Lazar Markovic: Neler olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ilde hissedilen deprem faciasına dair bir açıklama da Lazar Markovic’ten geldi. Gaziantep FK forması giyen Sırp futbolcu yaşananları anlattı.

Gaziantep FK’nın Sırp yıldızı Lazar Markovic, deprem faciasının ardından açıklamalarda bulundu. Sırp oyuncu deprem anında yaşadıklarını ilk kez anlattı.

Tecrübeli oyuncu takım arkadaşlarının aileleriyle sürekli iletişim halinde olduklarını belirtti. İşte Lazar Markovic’in açıklamaları ve Miguel Cardoso’nun yaşadıkları…

MİGUEL CARDOSO: AİLEM EVİ TERK ETMEK ZORUNDA KALDI

Portekiz basınına deprem anını anlatan Miguel Cardoso, “Neyse ki burada bir şey hissetmedik. Ailem Kayseri’de sabah saat 04.00 gibi evi terk etmek zorunda kaldı. Oradan arkadaşımın evine geçtiler. Depremin merkez üssü olmamasına rağmen ailem de hissetmiş ve çok korkmuşlar” dedi.

Başarılı orta saha ayrıca, “Maçımız iptal oldu. Tüm spor müsabakalarına ara verildi. Haberleri vefat eden insanlar için endişeleniyoruz. Ailem ilk etepta kulüp tesislerine gittiler ama orayı da hemen terk etmek zorunda kaldılar” ifadelerini kullandı.

LAZAR MARKOVİC: BU SADECE BİR TESADÜF

Gaziantep FK’nın Sırp yıldızı Lazar Markovic ise Telegraf’a konuştu. Sağlık durumu hakkında gelen soruya Lazar Markovic, “İyi durumdayız, hayattayız. Sağlıklıyız ama Türkiye’nin güneyi ve yaşadığımız, maçları oynadığımız Gaziantep şehri büyük bir felaket yaşadı” cevabını verdi.

Takımın 3 gün izinli olması nedeniyle Antalya’da olduğunu belirten Lazar Markovic, “Şu anda Antalya’dayız, bu sadece bir tesadüf çünkü maçtan sonra üç gün izin aldık ve burada ailelerimizle burada kalmaya karar verdik. Bu şekilde yaşanan depremden de kurtulduk. Aileleri de olan takım arkadaşlarımız var. Sürekli iletişim halindeyiz” dedi.

Gaziantep’te meydana gelen depreme dair konuşan Sırp yıldız, “Tüm Türkiye korkuyor. Gaziantep’te yine şiddetli bir deprem oldu ve Antalya’da hissedildi” ifadelerini kullandı.

Lazar Markovic son olarak şu açıklamayı yaptı:

“Söyleyebileceğim tek şey vefat edenler için çok üzgünüm. Umarım bir an önce her şey düzelir ve hayat normale döner. Neler olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Medya ve internet Türkiye’de korkunç fotoğraflarla dolu. Bizi Tanrı kurtardı, başka ne diyebilirim. Hala ne olacak bilemiyoruz, çünkü deprem sonrası Türkiye’de hayat tam anlamıyla durdu. Bundan sonra sürecin nasıl ilerleyeceğini bize bildirmelerini bekliyoruz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes