Gram altın atağa geçti

Geçen hafta kayıplı bir süreçten geçen altın, bu sabah bir miktar toparlandı. Analistler altın fiyatlarında yönü Fed yöneticilerinden gelecek açıklamaların belirleyeceğini söylüyor.

Geçen hafta kayıplı bir süreçten geçen altın, bu sabah bir miktar toparlandı. Analistler altın fiyatlarında yönü Fed yöneticilerinden gelecek açıklamaların belirleyeceğini söylüyor.

Geçen cuma yüzde 3 gerileyen ons altın fiyatı doğrultusunda ulaştığı tarihi zirveden yaklaşık 40 TL esneyen gram altın yeni haftaya olumlu girdi.

1 aya yakın bir süre sonra ilk kez 1.900 dolar desteğinin altına düşen ons altın 7 ayın en kötü haftasını haftasını geride bıraktı.

Ons altın saat 11:35 itibarıyla 1877 dolar seviyelerinde hareket ediyor.

TCMB enflasyon değerlendirmesi: Ocak ayında en belirgin artış hizmet grubunda kaydedildi

PİYASALAR POWELL’IN YAPACAĞI AÇIKLAMAYA ODAKLANDI

Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam raporu, ABD’li işverenlerin Ocak ayında beklenenden daha fazla işçi çalıştırdığını ve geçen ay tarım dışı bordroların 517.000 arttığını gösterdi. Bu rapor, Fed’in bir sonraki hamlesine ilişkin daha yüksek derecede bir belirsizlik getirirken, Fed ve diğer merkez bankalarının sıkılaştırma döngülerini yakında sonlandıracaklarına dair beklentileri de boşa çıkardı. Yatırımcılar şimdi gelecekteki politika planları hakkında netlik kazanmak için Fed Başkanı Jerome Powell’ın Salı günü Washington Ekonomi Kulübü’nde yapacağı konuşmayı sabırsızlıkla bekliyor.

GRAM ALTIN SERT DÜŞÜŞ SONRASI TOPARLANIYOR

Gram altın fiyatları geçen hafta 1.185 TL seviyesinde rekor tazeledikten sonra sert düşüş ile 1.125TL seviyesine kadar geri çekilmişti. Altının gram satış fiyatı bu sabah itibarıyla yükselişe geçerek 1.140 TL’yi zorluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes