Dünyaca ünlü isimlerden Türkiyeye destek

Dünyaca ünlü isimlerden Türkiyeye destek

Dünyaca ünlü isimlerden Türkiyeye destek

Oscar ödüllü oyuncu Russel Crowe, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ah Türkiye… Kalbim… Haberler çok kötü…” ifadelerini kullandı.

Oyuncu ve yönetmen Antonio Banderas, Instagram hesabındaki mesajında depremin yaşandığı bölgenin haritasını paylaşarak, yaşanan trajedi nedeniyle Türk ve Suriye halkını dayanışmayla kucakladığını belirtti.

“DUALARIMI YOLLUYORUM”

3 Grammy ödülü sahibi İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Yiğit Turhanın paylaşımına kişisel Instagram hesabında yer vererek, “Türkiye için üzgünüm. Depremden etkilenenlere sevgilerimi ve dualarımı yolluyorum” sözleriyle üzüntüsünü ifade etti.

Oscarlı oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senaryo yazarı Mark Ruffalo, AHBAP Derneği ile ilgili bir paylaşıma yer vererek, “Yardım etmek isterseniz, bu insanlar Türkiyede arama kurtarma yapıyor” ifadelerini kullandı.

“KALBİM SİZİNLE”

“Uzay Yolu” dizisinin oyuncularından George Takei, “Türkiye ve Suriyede meydana gelen iki güçlü depremin yıkımı ve can kaybı karşısında dilim tutuldu ve harap oldum. Dünya, binlerce kurbana yardım etmek için elinden geleni yapmalıdır…” paylaşımında bulundu.

Rus piyanist Evgeny Grinko, Instagram hesabında yaptığı paylaşımda, depremden duyduğu üzüntüyü, “Başınız sağ olsun. Yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kalbim sizinle…” sözleriyle dile getirdi.

İsrailli müzisyen Mark Eliyahu, Instagramda Türkiye ve Suriye bayraklarına yer vererek, “Kalbim sizinle…” mesajını paylaştı.

İsveçli gitar virtüözü Yngwie Malmsteen de Twitter hesabında, “Dualarım, depremden etkilenen Türk ve Suriye halkıyla…” paylaşımında bulundu.

“TAZİYELERİMİZİ İLETİYORUZ”

ABDli heavy metal grubu Manowarun sosyal medya hesaplarında ise grup üyelerinin depremden ötürü derin üzüntü duyduğu belirtilerek, “Hayatta kalanlara sabır, sevdiklerini kaybedenlere taziyelerimizi iletiyoruz…” mesajı paylaşıldı.

Fotoğraflar: AA, AP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes