Başarılı olmak istiyorsanız bu gerçeklerle yüzleşin

Başarılı olmak istiyorsanız bu gerçeklerle yüzleşin

Başarılı olmak için kararlı olmanız, odaklanmanız ve sıkı çalışmanız gerekir. Başarıya giden yol kolay değildir. Hedeflerinize doğru ilerlerken birçok sorun ve engelle karşılaşabilirsiniz. Hayatın zorluklarını görmezden gelmeye çalışarak başarıya ulaşamazsınız. Hedeflerinize ulaşmak için hayattaki tüm gerçeklerle yüzleşmeniz gerekir.

Planlı ve programlı çalışmak sizi her zaman başarıya götürür. Ancak hedeflerinize doğru ilerlerken birçok engelle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu engellerle yüzleşmeden başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Başarılı olmak istiyorsanız yüzleşmeniz gereken gerçekleri Posta.com.tr okurları için derledik.

BAŞARISIZLIK KAÇINILMAZ

Başarılı olabilmek için başarısızlıklarla yüzleşmek zorundasınız. Hedeflediğiniz şeyde başarıya ulaşmak için bir veya iki kez başarısız olmanız gerektiğini unutmayı.

Başarılı insanlar, başarısızlığın sürecin bir parçası olduğunu anlarlar ve bunu öğrenmek ve gelişmek için bir fırsat olarak kullanırlar.

SIKI ÇALIŞMA

Başarılı olmak istiyorsanız zor işlerden kaçmayın. Başarıya giden yollar kısa değildir ve hedeflerinize ulaşmak için zaman gerekir.

Başarılı olmaya çalışırken son derece sıkı çalışmanız ve hayattaki tüm eğlenceli şeyleri kaçırmanız gereken çok sayıda uykusuz geceniz olabilir. Sıkı ve planlı çalışmalarınız sonucunda mutlaka başarıya ulaşırsınız.

KONFOR ALANINDAN ÇIKIN

Konfor bölgenizde olmak sizi başarıya ulaşmaktan alıkoyar. Başarılı olmak için hayatta farklı şeyler denemeye istekli olmalısınız ve bunu yapmadığınız sürece hiçbir konuda başarıya ulaşamayacağınızı unutmamalısınız.

Başarıya ulaşmak için konfor alanınızın dışına çıkmaya ve risk almaya istekli olmalısınız.

DİSİPLİN ALTIN ANAHTAR

Hayatınızdaki bazı sıradan ve önemsiz alışkanlıkları bırakmanız gerekecek. Sizi geçici olarak mutlu etseler bile, başarıya ulaşmak için gerekli olan özdenetim, motivasyon, zamanınızı ve önceliklerinizi etkin bir şekilde yönetme becerisini kazanmak için zamanınızı harcayan alışkanlıklardan uzak durmanız gerekir.

DESTEK EKSİKLİĞİ

 

Başarılı olmaya çalışırken herkesin sizi desteklemesini beklemeyin. Bazı insanlar sizi çok kıskanacak ve hatta cesaretinizi kırarak veya arkanızdan iş çevirerek sizi engellemeye çalışacaktır.

Çevrenizdeki bazı insanlar sizi sert bir şekilde eleştirebilir. Bu nedenle eleştiriye ve reddedilmeye hazırlıklı olmalısınız. Eleştirilere ve uyarılara rağmen ilerlemek için kendinize güvenin.

ZOR SEÇİMLER

Risk almadığınız sürece maksimum hedeflerinize ulaşamayacağınızı anlamalısınız.

Başarılı insanlar, uzun vadeli başarı için kısa vadeli kazanımları feda etmek zorunda kalabilir. Başarılı insanlar genellikle başkalarının kaçındığı zor kararlar verir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes