Yerbilimci Prof. Dr. Görürden ilk açıklama: “Evinizi terk edin! Barajlar kontrol edilmeli! Adana ve Hataya dikkat!”

Yerbilimci Prof. Dr. Görürden ilk açıklama: "Evinizi terk edin! Barajlar kontrol edilmeli! Adana ve Hataya dikkat!"

Yerbilimci Prof. Dr. Görürden ilk açıklama: “Evinizi terk edin! Barajlar kontrol edilmeli! Adana ve Hataya dikkat!”

Kahramanmaraş Pazarcıkı vuran ve 10 kentte hissedilen 7.7 ve Gözpınarı sarsan 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından önemli açıklama ve uyarılarda bulundu. İşte o o açıklamalar:

“DEPREMİN GELMEKTE OLDUĞUNU SÖYLEDİK” “Arkadaşlar çok üzgünüm ama Maraşın Pazarcık yöresinde 7.7 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur.

Bu depremin gelmekte olduğunu yerbilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi.

“EVİNİZİ TERK EDİN, ARTÇILAR BÜYÜK OLACAK” Arkadaşlar deprem bölgesindeyseniz evi terk edin. Artçı depremler büyük olacaktır, hasarlı evleriniz yıkılabilir. Geçmiş olsun. Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa dilerim.

“ELEKTRİĞİ, DOĞALGAZI KAPATIN” Deprem bölgesindeki arkadaşlar, arabalarınızı kullanıp, trafiği kilitlemeyin. Sağlıklıysanız evinizi terk edip toplanma bölgelerine gidin. Evden çıkmadan elektriği, doğalgazı, suyu kapatın. Telefonlara sarılmayın, interneti tercih edin.

“ADANA VE HATAYA DİKKAT EDİLMELİ” İlgililere sesleniyorum, bölgedeki barajları kontrol ediniz. Bu depremden sonra Adana ve Hataya dikkat edilmeli. Yerel yöneticiler uyanık olmalı. Geçmiş olsun. Ölen insanlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara şifalar dilerim.”

#mansethaberresim#3562798#

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes