Rothschild ailesinin satın alma planları, holding hisselerinde yükselişe yol açtı

Rothschild ailesinin satın alma planları, holding hisselerinde yükselişe yol açtı

Investing.com – Güçlü Rothschild ailesinin holding şirketinin finansal hizmetler grubu, halihazırda sahip olmadığı hisseleri için bir teklif vermeyi planladığını açıklamasının ardından Rothschild&Co SCA (EPA:ROTH) hisseleri Pazartesi günü Paris’te yükseldi.

Concordia olarak bilinen holding şirketi, yaptığı açıklamada 3 Şubat’taki kapanış fiyatına göre %19’luk bir primi temsil eden, hisse başına 48 euro’luk basitleştirilmiş bir nakit ihale teklifinde bulunmayı planladığını söyledi. Concordia şu anda Rothschild&Co’nun sermayesinin %38,9’una ve oy haklarının %47,5’ine sahip.

Teklife göre hissedarlar ayrıca hisse başına 1,4 euro tutarında olağan temettü ve teklifin kabul edilmesi halinde hisse başına 8 euro tutarında potansiyel bir “istisnai dağıtım” alacak.

Bu hamle küresel danışmanlık, varlık yönetimi ve ticari bankacılık da dahil olmak üzere çeşitli bölümlerden oluşan iki asırlık bir grup olan Rothschild&Co’nun, Paris borsasından çıkarılmasını sağlayabilir.

Concordia, daha geniş firmadaki işletmelerden hiçbirinin kamu piyasalarından sermayeye erişime ihtiyacı olmadığını savundu.

Concordia, “Ayrıca işletmelerin her biri kısa vadeli kazançlar yerine uzun vadeli performansları temelinde daha iyi değerlendirilir. Bu da grubun özel mülkiyetini halka açık bir listeden daha uygun hale getiriyor.” dedi.

Concordia, önerilen teklifin dosyalanmasının düzenleyici onaya tabi olacağını da sözlerine ekledi.

Yazar: Scott Kanowsky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes