Profesör Naci Görür, depremden 3 gün önce uyarmış

Profesör Naci Görür, depremden 3 gün önce uyarmış

Bilim Akademisi üyesi, jeolog Prof. Dr. Naci Görür Naci Görür’ün Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depreme ilgili olarak 3 gün önce uyarı yaptığı ortaya çıktı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı birçok kentte hissedildi. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ı da sarstı. 10 kente bağlı ilçelerde ve köylerde de büyük hasar var. Büyük yıkıma ve can kaybına neden olan depremin ardından dördüncü seviye alarm verildi. DEPREMDEN 3 GÜN ÖNCE UYARMIŞ

NACİ GÖRÜR 3 GÜN ÖNCE UYARMIŞ

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, depremle ilgili olarak Prof. Dr. Naci Görür’ün 3 gün önce uyarı yaptığı görüldü.

Prof. Görür, 3 Şubat’taki tweetinde “Yarbaşı-Düziçi/Osmaniye’de 4,2 deprem oldu. Deprem Doğu Anadolu Fay Zonunda. Bu zonun Çelikhan-Erkenek-Maraş kesiminden endişe ediyoruz. Bu kesimi NE ucundan 2020 Elazığ depremi yükledi. Bu deprem de küçük de olsa SW ucundan zorladı. Bu uçta son deprem 1998 Adana Depremi. Sevgi…” ifadesini kullandı.

Görür depremin ardından yaptığı paylaşımda ise, “Arkadaşlar, çok üzgünüm ama Maraş’ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur. Bu depremin gelmekte olduğunu yer bilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi” ifadesini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes