Korkunç kazanın nedeni kesinleşti! Meğer her şey pilotun hatasıymış

Korkunç kazanın nedeni kesinleşti! Meğer her şey pilotun hatasıymış

2015 yılında Çin’de bir köprüye çarpan ve bir taksiyi de kanadıyla ikiye yaran uçak kazasıyla ilgili gerçek 8 yıl sonra ortaya çıktı.

DÜŞERKEN TAKSİYİ İKİYE BÖLDÜ

4 Şubat 2015 tarihinde Tayvan’daki Songshan Havaalanı’ndan Çin’deki Kinmen Havaalanı’na inen bir uçak 8 yıl önce korkunç bir kazaya neden oldu. Fransız yapımı ATR72 uçağı inişe yakın bir yerde önce bir köprüye çarpmış; ardından da kanadının ucuyla bir taksiyi ikiye bölmüştü.

Genç kızın feci sonu! Nehre atladı, suyun rengi bir anda kırmızıya döndü

Yıllar sonra ise kazanın nedeni ortaya çıktı. Kara kutuları inceleyen yetkililer uçağın düşmesini pilotun bir hatasına bağladı. Söz konusu hata 43 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Karakutularda pilotun hatasının nedeni ses kayıtlarıyla belgelendi. Motorlardan birini yanlışlıkla kapatan pilot o an şöyle dedi:

‘Vov, gazı yanlış tarafa çektim’

Söz konusu hatanın meydana gelmesi durumunda prosedüre göre pilotun diğer motoru kullanarak piste geri dönmesi gerekiyor. Uzmanlar pilotun buna uymamasını ve uçuşa devam etmesini ise ‘ölümcül bir hata’ olarak yorumladı.

NEHRE DÜŞTÜ, CESETLER SUYUN İÇİNDE KALDI

Öte yandan düşüşe geçen uçağın kameraya yansıyan görüntülerinde ise dehşet anları anbean kayıt altına alındı. Uçağın kanadının yol üzerinde bir aracı ikiye böldüğü görüldü. Nehre çakılan uçakta, 43 kişi hayatını kaybederken 15 kişi mucizevi bir şekilde hayatta kaldı. Pilot ve kabin görevlileri hayatını kaybedenler arasında yer aldı. Kurtarma ekipleri ise ölenlerin cesetlerini suyun içerisinden güçlükle kurtardı.

Hindistan’ın tecavüzcü ‘Gurusu’! Yaptıkları kadar, açıklamaları da skandal

EN ACI DETAY

Kaza anında uçakta bulunan bir çiftin ise yaşadıkları yürekleri sızlattı. Uçağın kanadından ses geldiği için eşiyle yer değişen Lin Mingwei kaza anında hayatta kalırken, hayat arkadaşı öldü.

NEPAL’DEKİ UÇAK KAZASI

Tüm bu olanlar yaşanırken geçtiğimiz haftalarda Nepal’de yaşanan uçak kazası gündeme bomba gibi düşmüştü. Nepal polisinden yapılan bilgilendirmede uçakta 68 yolcu ve 4 mürettebat bulunduğu ve 67 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı.

Sosyal medyada yansıyan görüntülerde ise uçağın kötü hava koşulları sebebiyle düştüğü iddia edildi. Yayınlanan görüntülerde düşen uçakta çıkan yangın da kameraya yansıdı.

Mutfağı kazan polisler şaşkına döndü! İçeriden anne ve kızın cesetleri çıktı Pes dedirten olay! 70’lik amca, 28 yaşındaki geliniyle evlendi ‘Jilet dişli canavar’ Hamile kadını kaçırıp, günlerce tecavüz etti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes