Çin’den 3500 otomobil Türkiye’ye yola çıktı

Çin’li Chery’nin, TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5’i kapsayan ilk sevkiyatının, 3.286 adet otomobil olduğu açıklandı.

Çin’li Chery’nin, TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5’i kapsayan ilk sevkiyatının, 3.286 adet otomobil olduğu açıklandı.

İlkbahar aylarında Türkiye satışlarına başlanması planlanan Chery, Şangay Limanı’ndan yola çıkan gemilerde 3.286 adet otomobili olduğunu açıkladı. Gemiler, yaklaşık bir aylık yolculuğun ardından Türkiye’ye ve diğer Avrupa pazarlarına varacak. Chery, geçtiğimiz yeni yıl tatili döneminde Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika’daki 11 ülke ve bölgeye 24.000 araç gönderdi. Gemilerin yaklaşık yarısı limanlarına ulaştı ve ihracat pazarlarında iyi bir başlangıç yaptı.

Her 70 saniyede bir otomobil

Çin üretimi cep telefonları ve ev aletleri gibi, Çin otomobilleri de günümüzde tüm dünyadaki kullanıcılar için hızla yeni bir tercih haline geliyor. Özellikle geçtiğimiz yıl, Çin otomobil ihracatı 3.111.000 adede ulaştı. Yıllık bazda yüzde 68 artışla 452.000 adet Chery marka otomobil ihraç edildi. Chery, binek araç ihracat satış adetleriyle 20 yıldır Çinli markalar arasında birinci sırada yer alıyor. Bu yıl ihraç edilen her 7 Çin otomobilinden 1’i Chery oldu. İhraç pazarlarında ortalama her 70 saniyede bir Chery üretimi araç teslim ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes