Kabine toplantısı için gözler çevrildi! İşte masadaki konular

Kabine toplantısı için gözler çevrildi! İşte masadaki konular

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanacak. İşte Kabine toplantısında ele alınması beklenen konular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanacak.

CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan, Kabine toplantısına ilişkin bilgileri aktardı.

Arda Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde sıcak başlıklar ele alınacak. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği uzun bir süredir Kabine’nin takibinde olan bir başlık ama geçtiğimiz günlerde İsveç ve diğer ülkelerde Kur’an-ı Kerim’e ve Türkiye’ye dönük bazı provokatif saldırı içerikli eylemler gerçekleşmişti. Bu eylemler Türkiye’de sert tepkilerle karşılanmıştı. Bu tepkilerin hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin kırmızı ışık yakan bir açıklama gelmişti. Erdoğan, Finlandiya’ya ilişkin olumlu mesajlar vermişti.

60 BİN KİŞİYİ İLGİLENDİREN ÇALIŞMA

Kabine’de geçici işçileri ilgilendiren sıcak bir başlık yer alacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaklaşık 60 bin kişiyi ilgilendiren bir çalışma yürüyor. Devlet Demiryolları Orman Genel Müdürlüğü, şeker fabrikaları gibi kurumlarda çalışan geçici işçilerin sorununa formül olacak çözüm aranıyor. Bu işçileri 12 ay boyunca çalıştırabilecek şekilde olacak bir model üzerinde çalışılıyor. Bu modele dair detaylar, atılabilecek adımlar Kabine’nin gündemi olacak.

SEÇİM TAKVİMİ

Takvim nasıl işleyecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kararını nasıl verecek gibi sorular ve seçimin güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için atılabilecek adımlar Kabine’nin gündemi olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes